Beyaz Çelik Kapı

Beyaz çelik kapı, modern ev tasarımlarının en sevilen özelliklerinden biridir. Bu kapılar, estetik ve güvenlik açısından yüksek standartları karşılar ve bir evin dış tasarımına şık bir dokunuş katarlar.

Beyaz kapılar konut, işyeri, ofis, salon ve oda kapıları, kullanım alan ve amaçlarına uygun olarak tasarlanmaktadır. Estetik, kolay şekil alabilen ve içeri de sağlıklı olması nedeniyle tercih edilen ahşap iç kapılardan farklı olarak, güvenlik, korunma, gizlilik ve dayanıklılık amaçlanan ev giriş kapılarında dikkat çekici bir talep toplamaktadır.

Beyaz Çelik Kapı Modelleri

Bir evin ilk dikkat çeken önemli parçası giriş kapısıdır. Çünkü gördüğünüz ilk bölüm, dikkat çeken en farklı, sizi karşılayan ilk görüntü kapıdır. Bu nedenle Beyaz çelik kapı modelleri ve donanımları önem kazanmaktadır.

Evin giriş kapısı için tercih edilen malzeme, sizi ve evinizi; rüzgar, yağmur, nem, ateş ve güneş ışığına karşı koruyabilecek donanıma sahip olmalıdır. Bununla birlikte davetsiz ve zararlı misafirlerden koruyacak, onlara siper olacak, dışarıda tutacak, güvenlik ve gizlilik sağlayacak güç, yetenek ve albeniye de sahip olması gerekir. Yaşanılan tarihi sürecin geldiği noktada bu amaca uygun olarak bütün gereklilikleri sağlayan beyaz çelik kapı ön plana çıkmaktadır.

Her ev sahibi elbette güvenlik, gizlilik ve estetik özellikleriyle çekici ve evin dış tasarım zevkine uygun bir giriş kapısı olsun arzusunu taşır. Güvenlik, gizlilik, estetik, çekici ve tasarımıyla dikkat çeken bir kapı öncelikle insanın güven duygusunu ve keyif algısını tatmin eder. Renklerin annesi ve en temiz ve her zaman dikkat çekeni beyaz ile güven ve gizlilik beklentisini en verimli şekilde karşılayan çelik ortaklığının yeni adı beyaz çelik kapı olarak anılmaktadır.

Her ev sahibinin güven duygusunu ve keyif algısını tatmin etmesi beklenen giriş kapısı için kullanılan en yaygın standart malzeme, sağlam ve dayanıklı olması nedeniyle çeliktir. Olumlu ve olumsuz yanları dikkat ve beklenti süzgecinden geçirilerek yapılan değerlendirmelerde ev giriş kapısı seçimine karar vermek daha akılcı bir yoldur.

Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Son yılların yeni satın alma modeli olan internet ortamındaki sanal alış-verişlerde öncelikle ücretsiz kargo seçeneği, en uygun mağaza fiyatları ve beyaz çelik kapı özelliklerini ayrıntılı biçimde inceleyerek ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olduktan sonra karar verilmelidir. Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli sorusunun cevapları içindeki ayrıntılar önemlidir.

En çok tercih edilen beyaz çelik kapı kasa kısmında bulunan sac kalınlığı minimum 1,5 mm olmalı, kanatlardaki sac kalınlığı da yine 1,5 mmden ince olmamalıdır.

Kanat ön ve arkasındaki MDF kalınlığı 10 mmden az olmamalı, kanatlarda ek olarak alüminyum çerçeve kullanılmalıdır. Çelik kapılarda ayarlı menteşe kullanılırken kanat yüzeyi çizilmez melaminle kaplanmalı, pervazın üst kısmı kapalı olmalıdır.

En az 3 tur dönen, en kaliteli kilitle, paslanmaz kilit koruyucu zırh ve monoblok kilit sistemi bulunmalı, kasalardaki montaj vidaları fitil altına gizlenerek vida izlerinin görünmesi engellenmelidir.

Kapılarda en az 6 pim yeri olmalı, kapı kulpları paslanmaz malzemeden ve hidrolik, bas-aç ve otomat özelliği bulunmalıdır. Şifreli ve kartlı sisteme çevrilebilecek uyumlu ve kapı içinde kabloları çekilerek hazırlanmış olmalıdır.

Dış mekan kullanımına da uygun, süpürgelik, ön ve arka tekmelik, cam ve katolog üzerinde görülen aksesuarları üstünde tam ve takılı olmalıdır.

Beyaz çelik kapı alacağınız firmalar özel ölçülerde üretim yapabilme imkanlarına sahip olmalı, kapının içeriye (sol) Dışarıya (sağ) tarafa açıldığı üretim sürecinde firmaya bildirilmelidir.

Tırnak özelliğine sahip olmalı, kart veya levye ile açılmamalı, kanat bölümünde mermer üstü toz contası ve geniş göz dürbünü bulunmalıdır.

200 C° derecede statik fırında boyanmış, sac kasa üstüne de parlatma yapılmış, 16 ile 24 cm kalınlığına ayarlanabilir kasa, ısı yalıtımına uygun taş yünü, kalın gövde olmalıdır. Gizli emniyet kelepçesi, iç iskelet için minimum 6 yatay destek profili, en az 7 yıl kilit garantisi ile nakliye ve montaj sorumluluğunun fiyata dahil olup olmadığı belli olmalıdır.

Çelik kapı sayesinde yaşam alanınızın güvenliği sağlanır. Çelik kapı modelleri arasından bütçenize göre ekonomik çelik kapı ya da özel tasarıma sahip lüks çelik kapı seçimi yapabilirsiniz. 

Özel olarak çift kanat çelik kapı lar özel kilit sistemiyle ağırlıklı olarak villa kapıları olarak tercih edilmektedir.

Temizliği Nasıl Yapılır

Çeliğini nemden korumak amacıyla belirli aralıklarla tekrar boyanma ihtiyacı doğuran çelik kapılar, bu bakım yapılmadığı takdirde paslanabilir. Dayanıklılık ve bakım ihtiyacı olarak çelik kapılar belli zaman aralıklarında boyanmalı, herhangi bir çarpma, kaza gibi olaylar sonucunda meydana gelen içe geçme, çökük ve ezikler doldurulmalı, zımparalanarak tekrar boyanarak beyaz çelik kapı temizliği yapılmalıdır.

 

 
 
 
 
 

 

 

×
Turkish English العربية
×
X Türkçe English 1 English 2 العربية