TR EN AR

Bina Giriş Kapıları

Bina giriş kapıları içerisinde farklı model arayışında olanlar için özel tasarlanmış modeller bulunmaktadır. Güvenlik ve kilit sistemlerinin üst düzeyde olduğu bu özel modeller dış cephe dekorasyonuna uygun olarak üretilir. Yeni nesil teknoloji ve bilgisayar programlarının desteğiyle çağa ayak uyduran modeller kolaylıkla tasarlanır. Dekorasyonu üst düzeyde isteyen kişiler tarafından tercih edilir.

Sac malzeme kullanılarak üretilen kapılar, kullanılan malzemenin kalınlığına göre güvenlik seviyesine sahiptirler. Yapımında kullanılan sac kalınlığı arttıkça güvenilir ve sağlamlığı da artar. Kapının ana gövdesinin çelik olması ve sağlam kilit sisteminin olması bina sakinlerinin huzur içerisinde yaşamalarına olanak tanır.

Bina giriş kapıları, sağlam ve güvenilir yapılarıyla kolay kırılmaz ve darbelere dayanıklı olarak tasarlanır. Tasarımında kullanılan cam ya da aynalar darbeye dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Kapının kullanım ömrünün uzun olması için kullanılmadığı zamanlarda otomatik kapanan sistemi mevcuttur.

Bina giriş kapıları, güvenliği sağlamakla birlikte bina girişlerine estetik görünüm verir. Binanın mimari dokusuna göre genel olarak çelik kapı, ahşap kapı ve çoğunluğun tercih ettiği ferforje kapı gibi farklı modelleri bulunur. Bina giriş kapılarının uzun yıllar kullanılabilmesi ve dekoratif olarak uyum sağlaması için binanın yapısına ve konumuna uygun kapı tercih edilmelidir.

Bina giriş kapıları standart ölçülerin dışında kullanılacak projeye ait ölçülere göre özel olarak üretilebilir. Birbirinden farklı tasarımlar ve modern çizgilerle her zevke hitap eden bir bina kapısı mutlaka vardır.

Giriş Kapısı Modelleri

Eviniz için doğru apartman kapısı modeli, kişisel tercihlerinize ve mekanınızın düzenine bağlı olacaktır. Hem iyi görünen hem de iyi güvenli bir apartman kapısı modeli bulmak önemlidir - sorunsuz ve sessizce açılan, uygun güvenlik önlemleri (kilitler dahil) ve evinize kolay erişim sunan bir kapı modeli. Yüzlerve model apartman giriş kapıları için bizimle iletişime geçin.

Apartman girişi olarak da adlandırılan bina giriş kapısı, karşılamayı estetik hale getiren ve binanın görselliğini tamamlayan en önemli detaylardan biridir. Özellikle dış cephe dekorasyonlarında estetik görünümün artması bina giriş kapısı modellerinin çeşitlenmesini sağlamıştır.

Binanın giriş alanını etkileyici ve sıcak hale getiren bu modeller ahşap, cam, metal, ferforje ve çelik malzemeleri birlikte kullanılarak tasarlanır.

Bina giriş kapısı modellerine bakıldığında en çok tercih edilen model ferforje kapılardır. Dövme demir anlamına gelen ferforje, giriş kapılarının yapım aşamasında kullanılır. Dayanıklı oluşu ve estetik açıdan zengin oluşu bu modele talebi artırmaktadır.

Darbeye dayanıklı cam ya da ayna ile tasarlanarak uzun yıllar kullanılabilir. Dış kapı giriş modelleri içerisinde görenleri doğallığa davet eden ahşap dış kapı modelleri hem güvenlik olarak hem de şık tasarımıyla oldukça ilgi görmektedir.

Çift kilit sistemiyle üst düzey güvenlik sağlayan bu kapılar, yüzey koruma cilasıyla yağmurdan etkilenmez ve uzun yıllar kullanılır. Aynı zamanda doğal ahşap görüntüsü veren ahşap kaplama giriş kapıları da istenilen estetik görüntüyü vermektedir. Güven ve dayanıklılık garantisini her zaman koruyan model ise çelik kapılardır.

Dış kapı giriş modelleri arasında en çok tercih edilen çelik dış kapı modelleri güven konusunda tam hizmet sunar. Kullanılan kilit sistemleri ve içerisine gizlenen çelik paneller sayesinde hırsızlığa karşı binaları korur. Ayrıca olumsuz hava koşulları ve yangın gibi acil durumlarda ısıya dayanıklıdır. Dumanı engelleme özelliği sayesinde tehlikede olan kişiler için bariyer görevini de üstlenir.

Güvenilir yapısının yanında şık ve estetik tasarımları giriş alanına etkileyici bir görünüm verir. Çelik dış kapı modelleri çağa ayak uyduran minimal çizgilerle üretildiği gibi hiçbir zaman modası geçmeyen geleneksel modellerde de üretilmektedir.

Sade ve zarif tasarımları bina girişlerinde konforlu ve güvenilir kullanım sunar. Gelenekselden modernliğe kadar geniş model çeşitliliğine sahip çelik kapılar, alıcılara birbirinden şık tasarım alternatifleri verir. Daha çok estetik görünüme önem veren bina dış tasarımları için camlı dış kapı giriş modelleri üretilmektedir.

Çelik kapı üzerine tamamen kaplama ya da ferforje kapı modellerinde ayna detayı olarak üretilen bu modeller, daha çok estetik ve şık görünüm elde etmek için kullanılır. Uygulama ve işçilik olarak emek isteyen bu kapı modelinin maliyeti de diğerlerine göre farklıdır. Çelik çerçevelerle desteklenerek sağlamlığı desteklenir.

Bina Giriş Kapısı Fiyatları (Apartman Giriş Kapısı Fiyatları)

Bina giriş kapısı, dış dünya ile iç dünyayı birbirinden ayıran ve güvenliği sağlayan emniyetli kapılardır. Dış cephe dekorasyonu olarak da değerlendirilen giriş kapıları binanın tasarımına uyum sağlayacak şekilde tasarlanır. Ürün çeşitliliğinin sağlanması ve ihtiyaca uygun kapının temin edilmesi için üretiminde çelik, ferforje, ahşap gibi malzemeler kullanılır. Kullanılan malzemelerin kalitesi ve kullanım oranı bina dış kapı fiyatlarının belirlenmesinde büyük rol oynar.

Çelik malzemeden yapılan bir bina dış kapısı diğer malzemelerden üretilen bina dış kapılarına göre daha pahalıdır. Bunun nedeni ise çelik malzemesinin maliyetinin yüksek olmasıdır. Malzemesinin de kendi içerisinde kalite derecesinin olduğu göz önünde bulundurulduğunda fiyatların neden farklılık gösterdiği konusundaki soru işaretleri netleşir. Buradan hareketle birinci kalite çelikten üretilen kapılar, bina dış kapısı fiyatları içerisinde yüksek fiyatlı modeller grubundadır.

Doğal ve estetik görünüme sahip ahşap bina dış kapı modelleri ise çelik kapılara göre daha uygun fiyatlıdır. Üretimde kullanılan ahşabın türüne göre fiyatları belirlenir. Bina dış kapı modelleri fiyatları içerisinde belirlenen bütçeye uygun ahşap bina dış kapısı seçilebilir. Zaman zaman yüzey koruma işlemi gerektireceği için cilaya ihtiyaç duyulacak olması fiyat belirlemede göz önünde bulundurulur.

Cam, ayna, ferforje ve çelik gibi malzemelerin bir arada kullanılarak üretilen bina dış kapı modelleri diğer kapı modellerine göre daha yüksek fiyata sahiptir. Görsel olarak şık bir duruşa sahip olan bu kapılar yeni nesil tasarım çizgilerine göre üretildiği için ve malzemeden kaçılmadığı için fiyat olarak yüksektir.

Çelik kapılar ve diğer bina dış kapı modellerine göre daha çok tercih edilen ferforje kapılar bina dış kapı modelleri fiyatları içerisinde uygun fiyatlı ürünler grubundadır. İstenilen ölçü ve tasarımına göre kullanılan malzemelerin miktarı işçilikle birleştirilerek ferforje bina dış kapı fiyatları netleştirilir.

Bina giriş kapısı fiyatları, her bütçeye uygun kapı model çeşitleriyle binaların girişlerini modern ve güvenilir kılar.

Bina çelik kapı, saç ve çelik maddelerin birleşimiyle sağlamlaştırılmış, güvenlik sistemi oldukça yüksek kapılardır. En belirgin özelliği çok sağlam ve uzun ömürlü olmasıdır. Oksitlenmelere karşı dayanıklıdır. Dış etkenlerden gelen darbeler, olumsuz hava şartları, yangın ve hırsızlık gibi olumsuz etkenlerden etkilenmez.

Bina çelik kapılarının kilit ve anahtar sistemleri üst düzeydedir. Dolayısıyla maymuncuk ya da herhangi bir nesneyle açılması mümkün değildir. Ayrıca çelik kapılar yangından etkilenmez ve yangın esnasında dumanları keserek güvenli ortam sağlar. Üretilişi ve üretiminde kullanılan malzemeler uzun yıllar paslanmadan güvenle kullanılmasına olanak tanır.

Çelik bina kapıları güvenliği sağladığı gibi estetik yönden de göze hitap eden modellere sahiptir. Modern teknoloji ve tasarım imkanları sayesinde istenilen her ölçü ve modelde çelik dış bina kapıları bulunabilmektedir. Modern teknolojiyle tasarlanan çelik kapıları, sadece çelikten tasarlanacağı gibi ahşap, ferforje, cam ya da ayna gibi malzemelerin birleşimiyle modellenebilmektedir. Dış bina kapıları günümüzde belirlenen her bütçeye uygundur. Üretiminde kullanılan malzemenin maliyeti ve işçilik bütçeyi belirler.

Dış bina kapılarında güvenliğin tam sağlanması için çift kilit sistemi kullanılır. Teknolojik çağa ayak uydurmak ve güvenlik sistemini tam kontrol etmek için elektronik kilit sistemleri kullanılmaktadır. Mobil uygulama ya da bilgisayar üzerinden kontrol sağlayan bu sistem sayesinde bina girişinde sıra dışı hareketlilik olduğu zaman kolaylıkla gözlenebilir.

Dış bina kapısı seçerken giriş alanının görsel olarak göz doldurması için doğru kapı modelini seçmek çok önemlidir. Binanın mimari yapısına uygun seçilecek kapı modeli, zengin bir karşılama sunar. Böylece misafir olarak binaya gelen kişilerde oluşacak ilk intiba da olumlu sonuçlanır.

Bina çelik kapıları, çelikten levha ve saç malzemeleriyle üretilerek güvenliği garantileyen kapılardır. Apartman çelik giriş kapısı olarak da adlandırılan bu kapılar üretiminde kullanılan malzemeye, işçiliğe ve ölçüsüne göre fiyatlandırılıyor.

Apartman kapısı fiyatları özel ölçülere göre üretildiği için standart fiyatları yoktur. Fiyat belirlenirken bina girişinin ölçüsü çok önemlidir. Bunun nedeni ise ölçüye göre üretilecek kapıda kullanılacak malzemenin kullanım oranıdır.

Çelik malzeme fiyat olarak yüksek bir malzemedir. Üretimde kullanılacak çelik malzemenin miktarı ne kadar çok olursa fiyat da o ölçüde artacaktır. Apartman kapısı fiyatlarının belirlenmesindeki bir diğer etken kaplaması ve üzerindeki model süslemeleridir. Dış etkenlere dayanıklı kaplama malzemeleri bina çelik kapı fiyatlarının belirlenmesinde önemlidir.

Aynı zamanda kapının üzerinde kullanılacak darbeye dayanıklı cam ya da ferforje süslemeler de fiyatı etkilemektedir. Bütçe olarak ortalama fiyata sahip bir apartman giriş kapısı söz konusu olduğunda geleneksel tasarımlara sahip çelik kapı modelleri incelenebilir.

Sade tasarımının yanı sıra çift güvenlik sistemi sayesinde bina sakinlerinin güven içerisinde yaşayacağı ortam sunar. Bina çelik kapı uygun fiyata temin edilse bile kilit sisteminde seçici olunması da toplam maliyeti artırabilir. Bu nedenle çelik kapı fiyatları üzerine araştırma yaparken yanında alınacak aksesuar, farklı kilit sistemleri vb. unsurlarda göz önünde bulundurulmalıdır.

Apartman girişinin sıra dışı olmasını tercih eden alıcılar için ise özel üretim apartman kapıları bulunmaktadır. Bu kapılar özel lazer kesim ile şekillendirilebildiği gibi tamamen çizilerek kişiye özel üretilebilir. Üretiminde kullanılacak çelik miktarı, süslemeler ve güvenli kilit sistemi göz önünde bulundurulduğunda bina çelik kapı fiyatları içerisinde en yüksek fiyatlı olan çelik kapı özel üretim olanlar denilebilir.

Bina çelik kapı fiyatları, apartman giriş ölçülerine uygun üretilerek, ortalama çoğu bütçeye uyum sağlar.

Bina giriş kapısı ölçüleri ile ilgili dökümanımızı inceleyin.

İstediğiniz apartman girişi modelleri firmamız tarafından üretilmektedir. Beğendiğiniz apartman girişi modellerini bize gönderin, üretimine başlayalım.

Kapı Seçme Rehberi

Doğru giriş kapısını seçmek önemlidir. Ön kapınız insanları evinize kabul eder, ancak aynı zamanda öğeleri dışarıda tutar ve güvenliğinizi artırır. Evinizin dışını tamamlayan ama aynı zamanda zamana dayanan bir kapıya ihtiyacınız var.

Ön kapı değiştirmeyi mi düşünüyorsunuz? Yoksa eviniz için hangi kapının doğru olduğunu merak ediyor musunuz? Ardından, bir giriş kapısının nasıl seçileceğine göz atın.

Kapı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eviniz için doğru giriş kapısını seçtiğinizden emin olmak için hem biçim hem de işlev hakkında düşünmelisiniz. Başka bir deyişle, kapının nasıl görünmesini ve nasıl çalışmasını istiyorsunuz?

Tasarım ve Malzeme

Stil açısından kapının malzemesini, rengini ve tasarımını göz önünde bulundurmalısınız. Sonuçta, bu kişisel tercihe bağlı ve birçok seçeneğiniz var.

Kapının Ömrü

Kapının ömrünü dikkate almanız gerekir. İkliminizin unsurlarına dayanabilecek bir kapı seçmek önemlidir. Ayrıca enerji verimliliğini de düşünmeli ve istenmeyen sıcak veya soğuk havanın evinize girip çıkmasına izin vermeyen bir kapı seçmelisiniz.

Giriş Kapısı Çeşitleri

Giriş kapısı kapılarının birkaç farklı stili vardır . Bir dış kapıda olmasını istediğiniz özellikleri anladıktan sonra, istediğiniz kapı stilini düşünmelisiniz.

Fiberglas Giriş Kapıları 

Fiberglas kapılar, uzun süre dayanacak şekilde üretildikleri için harika bir seçenektir. Katı cam elyafı tercih edebilir veya kolayca cam pencereler veya yan camlar ekleyebilirsiniz. 

Bu kapıların malzemesi ve yalıtımlı çerçeveleri, son derece dayanıklı olarak evinizin güvenliğini artırırken evinizin enerji verimliliğini artırabilir. 

Çelik Dış Kapılar

Çelik kapılar, çok fazla güvenlik istediğiniz uygulamalar için idealdir, ancak aynı zamanda evinizin veya işinizin tarzını da geliştirebilirler. Bu kapılar tamamen çelikten yapılabilir, ancak fiberglas kapılar gibi gömme pencerelerle de tasarlanabilirler. Endüstriyel bir çelik görünümü tercih edebilir veya boyalı veya ahşap kaplama bir tasarım tercih edebilirsiniz. 

 

×
Turkish English العربية
×