Villa Kapısı (Camlı Çelik Kapı)

Villa Kapısı Fiyatları

Camlı çelik kapı olarak adlandırılan villa kapısı günümüz teknolojisi ile çelik kapı kadar sağlam ve kilit sistemi bakımından güçlü bir cam kapı üretmek mümkündür. Çelik kapılar genellikle ortada ahşap kaplama ve yanlarda krom metal ile yapılır. Bu günlerde ahşabın yerini cam almıştır.

Ahşaptan daha güvenli ve dış etkenlere dayanıklı oldukları için son derece sağlam ve kırılmaz olarak üretilen bu camlar daha popüler. Aynı zamanda parlaklığıyla göz kamaştıran çelik cam kapı çeşitleri de son derece şık bir ambiyans oluşturuyor.

Villa kapısı diğer adıyla camlı çelik kapı fiyatları kapı özellikleri ve kapıda yer alacak aksesuar çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Beğendiğiniz kapı modelinin resmini bize göndererek ya da çelik kapı kataloğu aracılığıyla beğendiğiniz modeli bize göndererek fiyat alabilirsiniz.

Villa Kapısı Güvenli mi?

Ana girişte açılan parlak ve dekoratif camların kullanılması ile geniş kapıların yanı sıra tek kanatlı kapıların sığdığı küçük alanlarda bile camlı villa kapısı çeşitleri uygulanabilir. Camın kırılgan bir malzeme olduğuna dair yaygın inanış göz önüne alındığında, villa kapısı modellerinde cam kullanımına güvensizlik ile bakılmaktadır. Cam kapı modellerinde kırılmaz temperli cam ve kırılmaz lamine cam kullanmaktadır. Bunu yaparak, odaya yeni bir his veren güneş ışığının odaya girmesine izin verirken, güvenlik endişeleri olmamasını da sağlayabilirsiniz.

Villa Kapısı Modelleri

Çelik kapı modelleri türünden biri olan villa kapısı, içeriye doğru açılan ve ziyaretçilerin eve girip çıkmasını kolaylaştıran bir kapı stilidir. Başka bir deyişle, Villa kapıları tipik olarak ahşap veya birinci sınıf kaplamalı diğer malzemelerden yapılmıştır. Rezidansta kullanılan mimarinin türüne bağlı olarak, çeşitli stil ve şekillerde gelirler.

Günümüzde açık ara en popüler kapı çeşitleri villa kapısı modelleridir. Aralarından seçim yaparken güvenlik açısından sorunsuz olan villa kapısı modellerine öncelik verilmelidir. Yaşam ortamının güvenliği apartman sakinlerinden çok villa sakinleri tarafından daha dikkatli izlenmelidir. Çünkü hırsızlık olayları normal evlere kıyasen villalarda daha fazla yaşanmaktadır.

Villa Kapısı Özellikleri

 • Villanın ön kapısı, ziyaretçilere ev sahiplerinin misafirperverliğini yansıtmak için önemli bir ilk izlenim sunmalıdır.
 • Kapı, villanın genel estetik tasarımıyla uyumlu olmalıdır, göz alıcı ve çekici bir görünüme sahip olmalıdır.
 • Villa bahçe kapısı çeşitleri arasında geniş bir seçenek yelpazesi bulunmalıdır, bu da ev sahiplerine kendi tarzlarına uygun bir seçenek sunar.
 • Hem modern teknolojiye hem de modaya uygun özelliklere sahip kapılar, yaşam alanı sahiplerine çeşitli seçenekler sunar.
 • Villa giriş kapısı, güvenliği ön planda tutmalıdır. Çeşitli güvenlik önlemleriyle donatılarak, ev sahiplerini dış tehditlere karşı korur.
 • Müşteriler, kendi tercihlerine ve bütçelerine uygun bir villa kapısı modeli seçme özgürlüğüne sahiptir.
 • Kapı, sadece estetik açıdan değil, aynı zamanda güvenlik ve fonksiyonellik açısından da dengeli olmalıdır.
 • Villa kapıları, ev sahiplerinin kişisel zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun olarak özelleştirilebilmelidir.

Kompozit Villa Kapısı

Esnekliği, yağmur, güneş ve neme karşı dayanıklılığı ve dayanıklılığı nedeniyle kompozit villa kapısı çeşitleri en popüler malzemeler arasında yer almaktadır. Bilinen nitelikleri, beğendiğiniz konum ve tasarımlara uygun yerleşimi ve kompozit kapı tiplerinin geliştirilmesi nedeniyle B1 yanmaz sınıfında olup, darbelere karşı dayanıklılığını vurgulamaktadır. Özel villalar için çelik kapılar çeşitli renklerde üretilebilir.

Villa Kapıları Ne Kadar Güvenli?

Villa kapıları en sağlam ve en dayanıklı çelik kapılardan esinlenerek üretilir. Villa kapılarının üretiminde son teknoloji kullanılarak kilit sistemleri üretilir. Müşteriler kapı tercihi yaparken güvenlik konusuna dikkat ederek almalıdır.

Villa giriş kapıları uzaktan kumandalı, parmak izi kilit sistemi, alarmlı kilit seçenekleri ve daha fazla çeşit kapı modeli üretilmektedir. Müşteriler bu tarz özelliklere sahip kapıları tercih ederek huzur ve güvenlik konusunda kendilerini daha güvende hissederler.

Villa Kapısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir villa kapısının yapımı esas itibariyle çelik kapı ile aynı olsa da, dikkate alınması gereken bazı önemli unsurlar vardır çünkü iç mekan kullanımına uygun malzemelerden yapılan çelik kapıların aksine villa kapısının dıştan girişi olacaktır.

Bu unsurlar yağmur ve güneş ışığı gibi elementlere maruz kalma vb. şeyler olabilir.

Villa kapısı alırken nelere dikkat edilmelidir

 1. Kurulacağı alanın büyüklüğüne göre özel olarak yapılmalıdır.
 2. Temizliği ve bakımı kolay olan bir kapı tercih edilmelidir. Temizlik ve bakım, kapının uzun ömürlü olmasına ve her zaman temiz görünmesine yardımcı olacaktır.
 3. Villa kapısı seçerken tasarım da önemli bir faktördür. Kapının villa ve bahçenin tasarımına uyumlu olması, görsel olarak hoş bir görünüm sağlar. Kapıda yer alan dekoratif öğeler, kapının estetik görünümüne yardımcı olur.
 4. Kapıyı satın alırken malzeme kalitesi çok önemlidir. Villa Kapısında kullanılan malzemelerin dış etkenlere (yağmur, güneş, kar) maruz kalacağı için tamamen dayanıklı olması gerekmektedir. Kapının dayanıklı malzemelerden yapılmış olması, uzun ömürlü olmasını sağlar.
 5. Villa kapısının güvenli olması önemlidir. Kapıların dayanıklı malzemelerden yapılmalı ve kaliteli kilitlerle donatılmış olması gerekir. Güvenlik aynı zamanda kapının montajı ile de ilgilidir. Kapı montajının iyi yapılmış olması, kapının tam olarak kapanması ve kilitlemesi önemlidir.
 6. Villa kapısı alırken alacağımız kapıda kullanılan malzemelerin sağlam ve dayanıklı olmalıdır kısaca kapının sağlam olması gerekir. Kapıların modelleri birbirlerine benzer olabilir fakat seçim yaparken önemli olan kapının üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi ve güvenlik bakımından sağlam olması gerekir.

Yeni nesil, özel üretim villa giriş kapısı modellerinde kilit tercihi olarak genellikle kale kilit kullanılmaktadır. Kaplama seçenekleri arasında yer alan lamine kaplama, ahşap kaplama villa kapılarında sık kullanılmaktadır.

Müstakil Ev Dış Kapı Modelleri

Villa kapıları müstakil ev dış kapısı olarak da bilinmektedir. Müstakil evlere talebin artmasıyla birlikte müstakil dış kapılara da talep artmıştır. Web sayfamızda villa kapıları ve bina giriş kapısı modelleri bölümünü inceleyip beğendiğiniz modelle ilgili bizimle iletişime geçin.

Neden Camlı Çelik Kapı Tercih Etmelisiniz?

Camlı çelik kapı, çelik kapı yapısına eklenen cam parçalarından oluşan bir kapı tipidir. Bu tip kapılar, yaşam alanınıza aydınlık ve geniş görünüm sağlar. Camlı çelik kapı modelleri arasında,  çerçeveli camlı ve desenli camlı gibi farklı seçenekler bulunabilir. Kapı boyutları, cam tipi ve güvenlik sistemi gibi faktörlere göre fiyatlar değişebilir.

Kalite Bakımdan Camlı Çelik Kapı

Kırılganlığına rağmen, malzemeyi daha güçlü ve daha iyi hale getirmek için benzersiz işlemler kullanan özel uygulamalar sayesinde cam, cam kapılarda kullanılabilir. Aslında bu kullanımlar kurşun geçirmez camların oluşturulmasını mümkün kılmıştır. Bu camların kırılması zordur.

İçerdikleri bileşenler sayesinde kırılsalar bile, yalnızca bir arada kalan küçük parçalarla dağılmasını önler. Kapılarda kalite kullanılan malzemeye de bağlıdır. Satın almadan önce modelleri arasından kapının kilit sistemine, renk ve desenine ve çelik kapı fiyatını araştırmanız ve çelik kapı modelleri hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra sizin istediğiniz tasarıma sahip ve özelliklere uygun olanı alabilirsiniz.

Camlı Çelik Kapıların Bakımı

Camların temizlenmesi oldukça basittir ve normal temizlik malzemeleriyle yapılabilir. Ancak cam yüzeylerde çizici ve aşındırıcı temizleyiciler kullanılmalıdır. 

Bu tür nesneler camın yüzeyini çizecektir. Yüzeyi tahriş edeceğinden dolayı camı temizlemek için asit veya diğer kimyasalların kullanılması önerilmez. Cam, darbe dayanımı çok az olan bir malzemedir. Böyle bir müdahale olmadığı takdirde cam kapılar daha uzun ömürlü olur.

Cam kapılar genel olarak estetik açıdan güzel bir görünüm sunar ve iç mekanlara daha fazla doğal ışık girmesine izin verirler.

Tag:  İstanbul villa kapısı villa kapısı modelleri fiyatları

×
Turkish English العربية
×
X Türkçe English 1 English 2 العربية