Lüks Çelik Kapılar

Lüks Çelik Kapılar

Lüks kapılar görkemli bir giriş alanı için sıkça tercih edilen çelik kapı modellerindendir. Bu çelik kapı modelini diğerlerinden farklı kılan şey ise üzerinin kabartmalı ahşapla kaplanmasıdır. Ahşap kaplama üzerindeki kabartmalar el işçiliği ve lazer kesim olmak üzere iki farklı şekilde üretilmektedir.

El işçiliğiyle tasarlanan kabartmalar çelik kapıyla birleştiği zaman lüks ve özgün hale gelir. Usta eller tarafından özenle işlenen kabartmalar kişiye özgün tasarımlar sunarak sıra dışı görünüme bürünür. Üretimde kullanılan ahşap seçimine göre el işçiliği ile üretilen kabartma çelik kapılar çeşitlenir.

Özel makinelerle üretilen lux kabartma çelik kapılar her mekana uyum sağlayacak modelde ve ebatlarda üretilir. Masif bir görünüme sahiptir. Bakımı ve temizliği kolay olduğu için uzun ömürlüdür. Kullanılan kilit sistemler ve kapı tasarımı içerisinde gizlenen çelik profiller hırsızlığa karşı üst düzey koruma sağlar.

Çelik kapı modelleri arasında yer alan dekoratif kabartmalar giriş alanının görselliğini tamamlayarak ziyaretçilerde olumlu intiba bırakır.

Modern Çelik Kapı Modelleri

Modern çelik kapı modelleri olarak da isimlendirilen lüks kapı modellerimiz, kaliteli ve uzun ömürlü çelik kapılar güvenli bir yaşam alanı sunmalarının yanı sıra estetik ve şık tasarımlarıyla da her ihtiyaca cevap verir. Görkemli bir giriş alanı görünümüne sahip bir yaşam alanı hem ziyaretçileri hem de hane içerisinde yaşayanlar için her zaman hoş bir karşılama sunmuştur. 

Lüks çelik kapının üretiminde gürgen, çam gibi dayanıklı ahşaplar kullanılır. İç malzemesinde kullanılan çelik paslanmaz ve yıllar boyu güvenle korur. Çelik kapı üzerinde kullanılan ahşap kabartmalar darbeye ve olumsuz hava koşullarına karşı dirençlidir.

Üretiminde kullanılan fitiller, ses ve ısı yalıtımı görevi görerek yaşam kalitesini yükseltir. Her projeye uygun ebatlarda üretime uygundur.

Lüks Kapı Fiyatları (kabartma kapı modelleri)

Çelik kapılar, sağlam ve güvenilir yaşam alanları oluşturur. Bu şekilde dayanıklı olmasının nedeni ise üretiminde kullanılan çelik malzemedir. Üretiminde kullanılan malzemeler kabartma çelik kapı fiyatlarının belirlenmesine etki eder. 

Lüks kapı fiyatları için aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizlere fiyat bilgisi göndereceğiz.

Telefon numaranız kimseyle paylaşılmaz.

Kabartma çelik kapıların üretiminde kullanılan çelik malzemesinin miktarı fiyat belirlemede önemli rol oynar. Bunun nedeni ise çeliğin pahalı bir malzeme olmasından kaynaklıdır. Fiyat belirlemede ikinci etken ise kabartma çelik kapıların özelliğini veren ahşap kabartmalı kaplamalardır. Kaplama için kullanılan ahşap malzeme ağacına, kalitesine göre değişir.

Kabartma çelik kapı fiyatlarının belirlenmesindeki bir diğer etken ise kabartmaların el işçiliğiyle yapılıyor olmasıdır. El işçiliğiyle kusursuzca tasarlanan her kabartma el emeği gerektirdiği için fiyatı yükseltir.

Çelik kapı fiyatları hesaplanırken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer etken ise çelik ve kabartmada hangi ahşabın kullanıldığıdır.

Her malzemenin kendi içerisinde sınıflandırıldığı göz önünde bulundurulur. Örneğin; çelik malzemesinin 1. Sınıf olması veya kabartma için kullanılacak ahşabın en iyi ağaçtan tercih ediliyor olması fiyatı artırır.

Lüks çelik kapı modelleri

Ayrıca lüks kabartma çelik kapı tasarımında kullanılan her aksesuar maliyeti artırır. Ferforje dekoratif dokunuşlar ya da cam pencereler eklendiğinde fiyat da o ölçüde artar.
Son olarak fiyat belirlemede göz önünde bulundurulan nokta kapının ölçüleridir.

Standart ölçü dışına çıkan her ebat daha fazla çelik malzeme ve ahşap gerektireceği için fiyat belirlemede etkilidir.

Kabartmalı çelik kapı fiyat araştırması yapılırken bu etkenler göz önünde bulundurulmalıdır.

Cam pencereli kabartma çelik kapılar, darbeye dayanıklı cam kullanılarak üretilir. Çevresini kaplayan pervazlar, görüntüyle bütünlük sağlaması için ahşapla tasarlanır. Estetik olarak kaliteli duruşa sahip kabartmalı çelik kapılar, içerisinde bulunan çelikten dolayı oldukça yüksek bir dayanıklılık sunduğu için uzun ömürlüdür.

Bilgisayar programlarıyla ahşaba işlenen kabartmalar günümüze uygun minimal çelik kapı seçenekleriyle hemen hemen her mekana uyum sağlar. Yeni nesil kabartmalı çelik kapıların aksine zamansız duruşuyla her zaman tercih edilen bir diğer model ise geleneksel kabartma çelik kapı modelleridir.

Geleneksel tasarıma sahip bu kapı modelleri çift güvenlik sistemi ve çocuk kilidiyle güvenli bir yaşam alanı sağlar. Kabartma ahşabın çizgileri diğer modellere göre daha sadedir. Sakin ve minimal dekorasyona hakim evler için ideal bir tercihtir.

Yapımında kullanılan çelik ve ahşap malzeme darbeye ve olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Bu nedenle her çelik kapı modeli gibi uzun ömürlüdür.

Kabartmalı çelik kapılar, istenilen her ölçüde üretilerek güvenli bir yaşam alanı sunar.

Modern çelik kapı modelleri olarak isimlendirilen kapı modelini diğerlerinden ayıran özellliklerden bir tanesi de  çelik kapı aksesuarları dır.  Çelik kapının kilitleri başta olmak üzere kaliteli bir çelik kapı olarak en iyi aksesuarlar kullanılarak kapılara daha da hoş bir görünüm verilmektedir.

Kapı modelini belirledikten sonra ölçüye özel üretimler için çelik kapı ölçüleri ile ilgili makalemize gözatınız.

Ahşap kaplama ize özel üretim olarak imal edilen lüx çelik kapılar kilit sistemi ve birçok çelik kapı aksesuar seçiminde daha kaliteli tercihler yapılmaktadır. Villa kapısı modelleri sayfamızı inceleyerek lüks villa kapı modelleri ni görebilrisiniz. İstanbul çelik kapı ihtiyaçlarınız için İstanbul bayimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ahşap görünümlü çelik kapı olarak adlandırılan modelin genel olarak kasası ahşap kaplama olup kapı kanadının yüzeyi doğal ahşap veya ahşap görünümlü MDF'dir. Diğer taraftan metal kasa boyası eskitme denilen yöntem ile ahşap görünümüne benzetilebilir. Aynı işlem komple sac yüzey kapıya da uygulanabilir.

Lüks çelik kapı modellerini renklerine görede sınıflandırabiliriz.

Beyaz Çelik Kapı

Siyah Çelik Kapı

Kırmızı Çelik Kapı

Etiket: en lüks çelik kapılar, lüx çelik kapılar

×
Turkish English العربية
×
X Türkçe English 1 English 2 العربية