Antrasit Çelik Kapı

Antrasit çelik kapı, renk seçeneği olarak antrasit (gri tonlar) olan bir çelik kapıdır. Bu tip kapılar, estetik açıdan modern ve şık bir görünüme sahiptir. Özelleştirme seçenekleri ve fiyatlar standart çelik kapılarla benzerdir ve kapı boyutları, güvenlik sistemi, sac kalınlığı gibi faktörlere göre değişebilir.

Çelik kapı modelleri için renk tabanlı çalışmalarımız içerisinde yer alan gri renk kapılar hakkında fiyat almak için beğendiğiniz kapı modelinin üzerinde yer alan whatsapp düğmesini kullanabilirsiniz.

Gri evrensel bir renktir, bu yüzden mimarlar de dahil olmak üzere pek çok kişi bu rengi tercih etmektedir. Aksesuarlar ve dekorasyonlar için ideal, nötr bir arka plan rengidir. Birlikte, etkileyici düzenlemeler oluştururlar. Grinin bu tonu, mimaride olduğu kadar iç tasarımda da sıklıkla kullanılmıştır.

Bu rengin adı, son birkaç yılda bir ev inşa eden veya yeniden dekore eden herkes tarafından kesinlikle duyulmuştur. Bununla birlikte, herkes tam olarak hangi rengin ne olduğunu bilmiyor, bu nedenle size basit bir açıklama sunmak istiyoruz.

Bu renginin doğuşu, değerli karbon çeşidinin adından gelir. Kaya siyah, metalik bir parlaklığa sahip, bu yüzden rengi siyah görünüyor, ancak aynı anda griye dönüşüyor. Basitçe söylemek gerekirse, kapıların benimsediği popüler bir gri tonudur.

En popüler renk paleti olan RAL paletinde 7016 sayısal göstergeye sahiptir. Bir ev inşa etmeyi veya yeniden dekore etmeyi planlayan herkes bu numarayı ezberlemelidir. Nitelikleri nedeniyle renk, iç tasarımın yanı sıra inşaat piyasasına da derinden demir attı. Örneğin oluklar, kiremitler, garaj kapıları, çitler, boyalar veya pencereler ile birlikte kapılar bulunabilir.

Kapılar, klasik, minimalist, rustik, loft ve endüstriyel evlere uygundur. Kontrast renklerle büyük uyum sağlar. Üstelik beyaz ile uyumlu bir kombinasyon oluşturur ama aynı zamanda canlı renkler için çok iyi bir arka plandır, ahududu pembesi, turkuaz veya ıhlamur renkleriyle kombinlemeye değer.

Antrasit modası asla geçmeyecek bir renktir.

Hiç şüphe yok ki bu renk, kapı piyasasında olduğu kadar iç tasarımda da varlığı kesinlikle sona ermeyen zamansız bir renktir. Popülaritesi nedeniyle, bu renk her yapı veya kaplama malzemesi üreticisinin temel renk paletinde bulunduğundan düzenlemede uyum kolayca sağlanır. Dış kapıların en popüler plastik pencerelere veya garaj kapılarına uyacağının altı çizilmelidir.

Gri Çelik Kapı

Gri çelik kapılar, genellikle evlerin, apartmanların veya işyerlerinin girişinde kullanılan dayanıklı kapılardır. Kullanılan malzeme sayesinde yüksek güvenlik sağlarlar ve aynı zamanda hava şartlarına, darbelere ve yangınlara karşı dayanıklılık gösterirler.

Gri renk seçeneği ise, sade ve modern bir görünüm sağlamak için tercih edilebilir. Gri çelik kapılar, farklı boyutlarda, tasarımlarda ve özelliklerde bulunabilirler. Kapının kalınlığı, kilidi, menteşeleri ve diğer özellikleri gibi faktörler, kapının güvenliği ve dayanıklılığı açısından önemlidir.

Gri renk kapılar her tür açık renkle şık ve hoş bir kombin sağlarlar.
Tarafsız, ciddi, tarafsız, soğuk ve mesafeli duruşu temsil eden bir renktir. Çok yoğun kullanılmamakla birlikte her tür açık renkle şık ve hoş bir görüntü sağlar. Yine her zaman tercihte ön planda kendine yer bulabilen gri tonlarına ve grinin koyu tonu olan antrasite sahip çelik kapılar bulunduğu alana değişiklik katan etkiye sahiptir.

Kapılar renklere göre sınıflandırıldığı gibi kullanım alanlarına ya da kullanılan ahşap türüne göre de sınıflandırılabilir.

Gri çelik kapılar kullanım alanlarına göre villa kapısı modelleri arasında da yer alabilir. Özel üretim olarak imal edilen kapılarda, kilit sistemi seçimi, özel ölçülerde üretim (standar ölçüler 90 cm x 200 cm), özel aksesuarlar, lüks çelik kapı ya da uygun fiyatlı çelik kapı tercihlerine göre özel olarak üretim yapılır.

×
Turkish English العربية
×
X Türkçe English 1 English 2 العربية