Ultralam Çelik Kapı

Ultralam nedir?

İsminde geçen ultralam, yani lamine kaplama ahşap iğne yapraklı ağaçlardan oluşan ahşap parçalarının birleştirilmesiyle elde edilir. Ahşap parçalar 3 mm olarak incecik kesilir. İncecik kesilen parçalar birleştirilerek birbirlerine yapıştırılır. Elde edilen ahşap malzeme çelik kapıyı kaplamak için kullanılır. Ultralam malzeme yani bir diğer adıyla lamine kaplama ahşap, monte edildiği çelik kapının dayanıklılığını %30- %50 oranında artırır. Ultralam çelik kapı ahşap malzemelerden oluştuğu için aynı zamanda ısı yalıtımı sağlayarak sıcak bir ev ortamı sunar. Çevreye zarar vermeyen malzeme yapısı bulunduğu ortamı daha sağlıklı hale getirir. Parlak yüzeyi sanılanın aksine çizilmeye ve darbeye karşı dayanıklıdır. Çizilmez ön ahşap yüzeyi çelik kapının uzun süre kullanılmasına olanak verir. Temizlik ve kullanım yönünden rahatlık sunar.

üç boyutlu çelik kapı

Kafa karışıklığını engellemek için ultralam çelik kapının diğer isimlerine aşağıda yer verelim:

  • 3 boyutlu kapı modelleri
  • üç boyutlu çelik kapı
  • 3d çelik kapı
  • 3 boyutlu çelik kapı
  • çelik kapı 3 boyutlu
  • çelik kapı üç boyutlu
  • uc boyutlu celik kapi

Ultralam Kapılar

Bir evin giriş kapısı, kişinin zevkini temsil eden aynı zamanda güvenliğini sağlayan ev dekorasyonunda büyük öneme sahip detaylardan biridir. Ev sakinleri hakkında ilk intibanın oluştuğu, görselliği ile evin dekorasyonu hakkında merak uyandıran çelik kapıların birçok modelleri mevcuttur. Bu modellerden biri de ultralam kapıdır. Son dönemlerde adından sıkça söz ettirerek öne çıkan bu model, ev dekorasyonuna yeni bir boyut kazandırmaktadır. 

Ultralam kapının diğer kapı modellerinden ayrılan en belirgin özelliği yüzlerce renk ve desene sahip olmasıdır. Eve açılan bir gün batımı görseli, deniz tutkusunu her zaman canlı tutacak bir deniz manzarası ya da aşkı çağrıştıran romantik görseller baskı olarak uygulanabilir.

Alıcılar tarafından resimli kapı olarak tarif edilmesi üzerine kaplanan resimlerden dolayıdır. Evin dekorasyonuna ve dış cepheye uygun istenilen her renkte ve ebatlarda üretilebilir.

Sade minimal desenler, üç boyutlu görseller, ahşap görünümü veren kaplamalar ve daha pek çok resim alternatifleri uygulanabilir. Kilit ve anahtar sistemi olarak kaliteden ödün vermeden hırsızlık ve art niyetli olaylara karşı güvenli bir duvar oluşturur.

Ultralam kapı ev dekorasyonunda alışılmışın dışına çıkarak sıra dışı görsel ve desenleri ile yeni nesil bir kapı modelidir.

Ultralam Kapı Modelleri

Çelik kapılar ev güvenliğinin sağlanmasında en temel noktada yer alır. Güvenlik ihtiyacının yüksek olması kapılara olan talebi artırmıştır. Talebin artışı da kapı modellerinin çeşitlenmesini sağlamıştır. Ultralam kapı modelleri, son yıllarda popüler hale gelen hemen hemen her dekorasyona uyum sağlayabilen bir kapı modelidir.

Resimli kapı olarak da geçen bu modeller, alışılmışın dışına çıkarak her desen ve görsel kaplamasıyla ev ortamına hareketlilik katar. Lamine ahşap kaplama üzerine üç boyutlu desenler, doğayı çağrıştıran manzaralar, soyut detaylar ve özel olarak istenilen resimler kaplanabilmektedir.

Ultralam kapı modelleri klasik, modern, üç boyutlu ve resimli olarak kategorize edilebilir. Klasik ultralam kapılar ahşap görünümüne sahip geleneksel çizgileri olan kapılardır. Sakin ve klasik ev dekorasyonları için tercih edilmektedir.

Modern çizgilere sahip ultralam kapı modellerinde geometrik desenler, üç boyutlu desenler farklı renk kombinasyonlarından oluşan görseller kullanılır. Yeni nesil dekorasyon trendlerinin içerisinde yerini alan bu modeller iç ve dış yüz kaplaması sayesinde hem dış cephede hem iç cephede estetik bir görünüm sağlar. İç dekorasyonunda spor ve salaş mobilyaların hakim olduğu evlerde ortama bütünlük kazandırır.

Sıcak ve farklı karşılama için trend model seçenekleri içerisinde yerini alır. Ahşap görünüm ve metal gibi farklı malzemelerin kombinasyonlarından oluşan birçok alternatif sunan bir modeldir. Çelik kapı modelleri içerisinde sıra dışı olarak betimlenen model ise soyut görsellerin kullanıldığı üç boyutlu modellerdir.

Üç boyutlu lamine kaplamalar kapıyla birleştiğinde olağanüstü görünüm oluşturur. Çoğu ev dekorasyonuna uyum sağlayan bu kapı modellerinde çizgisel desenler, geometrik desenler, ahşap görünümü, çiçek görselleri gibi pek çok resim kullanılır. Üç boyutlu lamine kaplamaların verdiği gerçeklik hissi tüm ilgiyi üstüne çeker.

Resimli kapı modelleri içerisinde en çok ilgi çeken ve farklılığıyla bulunduğu ortama değer katan son model ise resimli çelik kapılardır. Çelik kapı üzerinde bir kış manzarası, gün batımı, doğadan kopan bir bitki yaprağı ya da müzik notalarını resmeden bir görsel görülebilir.

İsteğe bağlı olarak özel resimlerle lamine kaplama imkanı veren ultralam kapı modelleri, yeni nesil modelleriyle her ev dekorasyonuna uygun olarak üretilir.

Ultralam Kapı Fiyatları

Ultralam kapılar güvenilirlik bakımından geçerliliği kanıtlanmış çelik malzemeden üretilmektedir. Çelik kapıların tercih edilme oranının yüksek olmasının nedeni ömrünün uzun olması ve hırsızlık gibi durumlarda güvenlik bariyer görevi üstleniyor olmasıdır.

Ultralam kapının üretiminde kullanılan her bir malzeme fiyat belirlemede etkilidir. Ultralam kapı fiyatları her bütçeye hitap eden geniş fiyat aralığına sahiptir. Üretiminde kullanılan malzemenin kalitesi arttıkça kapı fiyatı da artar.

Aynı zamanda ultralam kapının class sıralamasındaki yeri de fiyata etki etmektedir. Class sıralamasındaki derecesi yükseldikçe kapının sağlamlığı da artacaktır. Bu durumda kaliteli malzeme kullanılacağı için fiyatı etkileyeceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Ultralam kapılar diğer kapı modellerine göre yeni nesil kapı modelleridir. Özel olarak üretilebileceği gibi lamine kaplama üzerindeki resimlerde isteğe bağlı olarak seçilebilmektedir. Projeye özel olarak üretilen bir kapı söz konusu olduğunda ultralam kapı fiyatlarında artış gözlenecektir.

Çelik kapı fiyatının belirlenmesindeki faktörlerden bir diğeri de kapının ölçüsüdür. Standart ölçülerin dışında daha büyük ölçüde bir kapı üretimi demek üretimde kullanılacak malzemenin daha çok kullanılacağı demektir. Malzemenin kullanımı arttıkça maliyet yükseleceği için fiyat da etkilenecektir.

Ultralam kapı fiyatları üretiminde kullanılan malzemesine göre değişebilen her bütçenin satın almasına olanak sağlayan fiyat skalasına sahiptir. ultralam kapılar, 3 Boyutlu kapı olarak da adlandırılır.

Apartman ve bina girişi için farklı modelleri bina giriş kapıları kısmından inceleyebilirsiniz.

Ultralam kapı özellikleri

Diğer kapı çeşitlerinde olduğu gibi ultralam kapılar kendilerine has özelliklere sahiptir. Bunlar ışu şekilde sıralayabiliriz

  • yüksek çözünürlüklü istediğiniz fotoğraflar kapı üzerine basılabilir
  • çizgisel, geometrik, ahşap görünümü, çiçek fotoğrafları kullanılabilir
  • iç dekorasyona uyum sağlar

Genel çelik kapı özellileri için sayfamızı ziyaret edin

Desenli Çelik Kapı Modelleri

Desenli çelik kapı olarak da isimlendirilen lüks çelik kapılar, yaşam alanlarının güvenliğini sağlamasıyla birlikte evin iç dekorasyonuyla da bütünleşerek hoş bir görünüm yaratır. Dış cephe dekorasyonu için büyük öneme sahip giriş kapıları evin mimari yapısına uygun olarak ya da dış cephesine uygun olarak birbirinden farklı modellere sahiptir.

Bu modellerin içerisinde en çok tercih edilen kabartma çelik kapı modelleridir. Kapı modelleri içerisinde güvenlik bakımından birinci sırada yer alan kabartma çelik kapılar, modern ahşap görüntüsüyle her mekana uyum sağlar.

El işçiliğinin hakim olduğu ahşap kabartmalar çelik kapıyı kaplayarak ön ve arka yüzde estetik görünüm oluşturur. Giriş alanlarının dışarıdan etkileyici görünmesini sağlayan bu modellerde üst düzey kilit sistemleri kullanılır. Evde vakit geçirilen zamanlarda veya evde kimse yokken hırsızlara karşı evi korur. Kabartma çelik kapı modelleri cam pencereli, modern ve geleneksel olarak çeşitlenir.

Etiketler: çelik kapı ultralam, ultralam kapı özellikleri, lüks ultralam panel kapı modelleri

×
Turkish English العربية
×
X Türkçe English 1 English 2 العربية