TR EN AR

Kapı Çeşitleri ve İsimleri

Kullanılan alana göre şekil ve kalite açısından kapılar tamamen farklı özellikler gösterebilmektedirler. Herkesin zevkine ve hayaline uygun kapı modeli gün geçtikçe değişmektedir. Modern hayatın bizlere sunduğu avantajlardan kapılar ile de kolaylıkla faydalanabilmekteyiz.

Kapıları tercih ederken hangi malzemeler ile yapıldığını bilmek seçim konusunda hem kara geçmemizi hem de daha rahat kullanmamızı sağlar. Malzemelere göre değişiklik gösteren kapılar aynı malzemeler ile değişik modellerde üretilebilirler. Bu yüzden malzemeleri bilmek daha iyi bir seçime yardımcı olacaktır.

Giriş kapılarıApartman giriş kapısı ve bina giriş kapıları genellikle büyük olurlar. Bu yüzden yalıtım konusunda oldukça büyük önem arz ediyorlar. Girişlerinde bulunan bahçe giriş kapıları da anlatacağız.

Kayar kapı: Ferah bir ortam yaratmak amacı ile cam ve ahşap olarak tercih edilen ve çok yer tutmayan kapılardır. İsteğe göre evin her yerinde kullanılabilir.
Fiberglas kapı: Fiberglas kullanışlı bir malzeme olduğu için her kapıya uyum sağlamaktadır. Hava şartlarında oldukça dayanıklı olduğu için her yerde kullanılabilir. Ayrıca uygun fiyatları ile bütçenize zarar vermez.

Yangın Kapısı: Yangın çıkış kapısı, okul, iş merkezi, otel, fabrika, apartman, alışveriş merkezleri, hastaneler, sinema ve tiyatro salonları, gösteri merkezleri, spor merkezleri, konser alanları gibi insanların yoğunlukta olduğu yerlerde yangına karşı önlem alınması için kullanılan kapı çeşitidir. Yangın kapıları için tıklayınız.

Sürgülü kapı: Kayar kapılara benzeyen bu kapılar, ofis ve ya oda kapısı olarak tercih edilmektedirler. Sürgülü cam kapı ve ya alüminyum kaplama olarak üretilenleri mevcuttur.

Cam kapı: Eczane, hastane ve ya iş yeri gibi alanlarda tercih edilirler. Şeffaf çalışma alanları yaratmak için iş yeri sahiplerinin bir numaralı tercihleri arasında yer alıyorlar. Camın yalıtım özelliğini de tam olarak sağladıkları için düşünmeden tercih edilebilirler.

Çelik kapı: Dayanıklı daire kapıları olarak bilinirler. Ancak binaların giriş kapıları olarak da kullanılırlar. Birçok kilit ile bezenmiş bu yapılar güvenlik konusundan tam donanımlı bir şekilde üretilmişlerdir.

İç Kapılar: Evlerin iç kapıları olarak kullanılırlar. Genellikle ahşap, Amerikan ve ya PVC şeklinde olabilirler her rengi yapılabilir.

Fotoselli Kapılar: Sese ve harekete duyarlı kapılardır. Sizi hissedip açılırlar. Kapıyı kapatma derdi yoktur kendiliğinden tekrardan kapanırlar. Özel sistemler ile oluşturulur ve toplu kullanım alanlarında tercih edilirler.

Toptan Çelik Kapı: Toptan çelik kapı çelik kapı modeliden ziyade, çelik kapının 1 den fazla miktarda alımıyla ilgilidir. Toptan Çelik kapı hakkında merak ettikleriniz için tıklayınız.

×
Turkish English العربية
×