TR EN AR

Çelik Kapı Modelleri

Çelik Kapı Nedir

Çelik Kapılar, sac ve çelik lamalarla desteklenerek güçlendirilmiş, dışarıdan zorlamayla açılması imkânsız sağlam kapılardır.

Gelişen dünyamız beraberinde birtakım sorunları da beraberinde getirmiştir. Bunların en başında güvenlik sorunu gelmektedir. Bu sorunla beraber lüks tüketim sınıfında yer alan çelik kapı da artık zaruri ihtiyaçlar listesinde yerini almıştır.

Her çelik kapı çelik kapı değildir. Bir çelik kapının sağlamlığını belirleyen çeşitli faktörler vardır. Bunlar aynı zamanda çelik kapının özelliklerini de belirleyen; doğru imalat, doğru ölçü, doğru montaj ile doğru kapı bölümlerine yapılan doğru takviyelerdir.


Bir kapının sağlam çelik kapı (saglam celik kapi) olabilmesi için;

 • İmalat esaslarına uygun olması
 • Ölçü esaslarına uygun olması
 • Montajda da önce köşebent kör kasa duvara giydirilip, onun üzerine tek parça kasa kaynatılmalı.
 • Çelik Kapıya Çelik Zırhı uygulanmalı: 7 ayrı parçadan oluşan bu destek sistemi; kapının hırsızın müdahale edeceği bölgelerini takviye etmek amacıyla hazırlanmış 7 ila 10 mm arasında değişen kalınlığa sahip lamalardan ve kancadan oluşur.


Bir çelik kapı firması bu özelliklere uymuyorsa ürettiği kapılar sağlam çelik kapı ya da açılmayan çelik kapı sınıfına giremez.


Çelik Kapı Kasası Nedir? 

Çelik Kapınızın, duvara monte edilen bölümüdür. Genellikle her marka çelik kapıda kasa bölümü 2mm DKP sacdır. Çelik kapınızın, güvenli ve sağlam olabilmesi için kasanın bazı özellikleri olması gerekir. Çelik kapı kasasındaki mil yuvası en az 5 mm çelik ile güçlendirilmiş olmalıdır. 
Kullanılan kilit markası ve özelliği ne olursa olsun; Kilitten çıkan miller, her çelik kapıcının kalınlığını 2 mm olarak belirlediği kasanın mil yuvasına girer. O halde mantıklı ve pratik bir yöntemle bu bölümlerin çelikle desteklenmesi şarttır. Kapı kasasını tamamen çelikten imal etmek mümkün olmayacağından; kasasının kilit mil yuvasının çelik lamalarla (içi dolu çelik) desteklenmesi gerekir. Ayrıca bu da yeterli değildir. Kapınızın montaj sonrası kesin olarak esnememesi gerekir. Bu da ancak doğru montaj yöntemiyle sağlanır.

Apartman Dış Kapı Fiyatları için öncelikle sayfamızı ziyaret ederek, bir model tercih edin ve bizden o model için fiyat talebinde bulunun.

Çelik Kapı Özellikleri

Bir çelik kapı temel olarak 4 başlık altında toplanabilir. Bunlar;

 • Kasa
 • Kanat
 • Aksesuar
 • Yalıtım

Çelik kapı kasa çeşitleri

Çelik kapı kasası yapısına göre;

Ayarlı Kasa: Duvar kalınlığına göre 7 cm kadar daralabilir.

Sabit Kasa: Kasa kalınlığı sabittir, içten veya dıştan pervazlı olabilir.

Profil Kasa: Kasa kalınlığı sabittir, pervaz kullanılamayacak yerlerde tercih edilebilir.

Kasa malzemesine göre;

Kaplamalı Kasa: Metal pervaz üzerine ahşap, kompozit, PVC gibi malzemelerle kaplama uygulanır.

Metal Kasa: Tercihe göre farklı kalınlıklarda sac kalınlıkları ile yapılabilir. Metal farklı büküm ve kalıp teknikleri ile düz, bombeli veya turbo pervaz yapılabilir.

Alüminyum Kasa: Kasa metalden değil alüminyum malzemeden yapılır. Yine tercihe göre istenen renge boyanabilir.

Kanat yapısına göre;

Panel Kanat: Farklı sac kalınlıkları tercih edilerek metalden üretilen kanat şeklidir. En çok tercih edilen kanat yapısıdır.

Klasik Kanat: Panel kanat yapısına göre daha geleneksel olan kanat şeklidir. Metal kısımları daha geniş olup orta kısmında ahşap kullanılmaktadır.

Klasik Düz Seren Kanat: Genel olarak bina giriş modellerinde tercih edilir. Çevresinde geniş bir metal kısım olup orta kısmı cam olarak tercih edilmektedir.

 

Kanat malzemesine göre;

Metal Kanat: Kanat ana malzemesi metal olup, kullanılan sac kalınlığı tercihe göre farklılık göstermektedir.

Alüminyum Kanat: Kanat çevresine alüminyum döşenir. İç kısmında yine metal kullanılır. Alüminyum farklı renklerde olabilir. Yine tercihe göre boyamak mümkündür. Metal görünümünden hoşlanmayan kişilerin tercihi olabilir.

Çelik Kapı Aksesuar

Bir kapının görünüm olarak en önemli özelliklerinden birisi de aksesuarlardır. Kullanılan aksesuarlar kapının görünümüne tamamen farklı bir hava katabilir. Genel olarak ahşap modeline uygun renk ve modelde aksesuar kullanımı tercih edilmektedir.

Çelik Kapı Yalıtım

Bir kapının dış yapısı kadar içyapısı da önemlidir. Ses ve ısı yalıtımı sağlamak için kullanılacak malzeme önemlidir. Yatılım için genel olarak strafor ve taş yünü tercih edilir. Taş yünü yalıtım için çok daha iyi sonuç vermektedir.

 

Çelik kapı kasası

 • Ayarlı-Kasa-Bombeli-Pervaz
  Ayarlı Kasa Bombeli Pervaz
 • Ayarlı Kasa Bombeli Pervaz Zaviye Kesim
  Ayarlı Kasa Bombeli Pervaz Zaviye Kesim
 • Ayarlı Kasa Düz Pervaz
  Ayarlı Kasa Düz Pervaz
 • Ayarlı Kasa Düz Pervaz Bombe Çatım
  Ayarlı Kasa Düz Pervaz Bombe Çatım
 • Ayarlı Kasa Fitil Altı Vidalı Bombeli Pervaz
  Ayarlı Kasa Fitil Altı Vidalı Bombeli Pervaz
 • Ayarlı Kasa Fitil Altı Vidalı Bombeli Pervaz Zaviye Kesim
  Ayarlı Kasa Fitil Altı Vidalı Bombeli Pervaz Zaviye Kesim
 • Ayarlı Kasa Fitil Altı Vidalı Düz Pervaz
  Ayarlı Kasa Fitil Altı Vidalı Düz Pervaz
 • Ayarlı Kasa Fitil Altı Vidalı Düz Pervaz Bombe Çatım
  Ayarlı Kasa Fitil Altı Vidalı Düz Pervaz Bombe Çatım
 • Ayarlı Kasa Fitil Altı Vidalı Kasa Kaplamlı Bombeli Pervaz
  Ayarlı Kasa Fitil Altı Vidalı Kasa Kaplamlı Bombeli Pervaz
 • Ayarlı Kasa Fitil altı Vidalı Kasa Kaplamlı Düz Pervaz
  Ayarlı Kasa Fitil altı Vidalı Kasa Kaplamlı Düz Pervaz
 • Ayarlı Kasa Fitil Altı Vidalı Kasa Kaplamlı Düz Pervaz 2
  Ayarlı Kasa Fitil Altı Vidalı Kasa Kaplamlı Düz Pervaz 2

Çelik kapı modeline karar vermeden önce çelik kapı özellikleri hakkında fikir sahibi olmak gerekir. Çelik kapı çeşitleri genellikle kullanılan ahşap türüne göre sınıflandırılırlar. Kullanılan ahşap türü dışında halk arasında sık olarak tercih edilen sınıflandırma ise

 1. camlı çelik kapı modelleri
 2. lüks çelik kapı modelleri
 3. beyaz çelik kapı modelleri
 4. modern çelik kapı modelleri
 5. villa çelik kapı modelleri
 6. en güzel çelik kapı modelleri
 7. yeni çelik kapı modelleri
 8. antrasit çelik kapı

şeklinde sınıflandırmalar yapılmaktadır

Uygun çelik kapı ihtiyacını karşılamak için ekonomik serimize göz atabilir, beğendiğiniz yer alan herhangi bir modeli tercih ederek bizimle iletişime geçebilir, çelik kapı fiyatları hakkında güncel bilgi alabilirsiniz.

Kullanılan malzemeye göre kaliteli kapı kolları, merkezi kilit sistemine sahip olan çelik kapılar, el işçiliği ile imal edilen, kabartma yüzeylere sahip olan modeller lüks çelik kapılar olarak isimlendirilir.

En İyi Çelik Kapılar

Çelik kapılar, evinizin veya iş yerinizin değerini artıran, ömür boyu dayanıklılık ile güzel, kişiselleştirilmiş bir görünüm sunmak için özel bir yöntemdir. Oldukça sağlam ve güçlü güvenlik kapıları oldukları için her türlü erişime karşı koruma sağlarlar. Binanıza veya evinize sanayileşmiş bir görünüm verirken dışarıdan engelsiz bir görünüm sağlarlar. Çelik giriş yollarına ve bir çerçeveye sahip olduklarından, geleneksel geçiş yollarından önemli ölçüde daha güçlü ve daha güvenlidirler.

Kurcalamaya karşı dayanıklı oldukları ve sağlam kilitlerin daha yüksek ağırlığını destekleyebildikleri için ön ve arka girişlerde kullanılması tavsiye edilir. İki parça kalın sacdan oluşur. Bu, evin işlevselliğini, estetik çekiciliğini ve enerji verimliliğini artırmak için boyanabilen veya boyanabilen dayanıklı bir koridor oluşturur. Farklı çelik kalınlıkları kullanılarak spesifikasyonlarınıza göre üretilebilirler. Çelik giriş kapıları, sayısız stilleri, kilitleme sistemleri ve özellikleri sayesinde çeşitli ortamlarda kullanılabilir.

 

Çelik Kapıların Temel Özelliklerinin Kapsamlı Çalışması

Çelik ana kapılar çeşitli malzeme, şekil ve boyutlarda gelir. Ancak, geçiş rotanızı güvenilir, uzun ömürlü bir tanesiyle değiştirmek istiyorsanız, aynı zamanda en fazla çeşitliliği ve dayanıklılığı da sağlarlar. Onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için diğer özellikleri inceleyelim:

Çok yönlü: Diğer güvenlik özellikleriyle birlikte yangına dayanıklılığı vurgulayan cam panelli bir kapı veya evinizi ve topluluğunuzu tamamlayan sağlam bir geçit istiyorsanız, en iyi metal olanlar orada ve mevcut. Çok yönlülüğü, çok çeşitli amaçlar için kullanılabileceği anlamına gelir.

Daha Uzun Ömür: Ek koruma sağlamak için son katlarla yapıldığında bu metal pas, korozyon ve çatlamaya karşı daha dirençlidir. Alüminyum ve diğer metal giriş yollarından önemli ölçüde daha dayanıklı olduğu için, yoğun yaya trafiğinden kaynaklanan dolu ezikleri veya hasarlar konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Yüksek sıcaklıklar, ahşap gibi en sert malzemelere bile zarar verebilir. Hatta girişin hizasız görünmesine bile neden olabilir, sadece sizin onu tekrar düzeltmeniz için sıcaklık düştükçe tekrar hizası bozulur. Aşırı sıcaklıkları sürdürmek için fazla özen veya zahmet gerektirmezler.

Yukarıda belirtilen özelliklere ek olarak, bakımı çok basittir. Diğer metaller kadar kolay paslanma ve paslanma yapmazlar. Yüzeyler çizilmeye ve lekeye karşı dayanıklıdır ve ayrıca temizlenmesi kolaydır. Bunları iyi durumda tutmak, zaman alıcı veya pahalı bakım yöntemleri gerektirmez.

Çelik güvenlik kapılarının avantajları

Çelik, endüstriyel ve ticari ortamlarda sıklıkla kullanılır ve paneller ve çerçeveler mağazalarda, yüksek öğrenim kurumlarında ve hatta özel konutlarda bulunabilir. İnşaatçıların ve inşaatçıların çoğu, ek avantajları nedeniyle bunları tercih ediyor. Aşağıdaki avantajları düşünün:

Evinizi hırsızlığa karşı korur: güvende tutar. Ön giriş yolu, alt kattaki bir pencereyle birlikte ev soyguncuları için en sık kullanılan erişim noktasıdır. Potansiyel hırsızların metal bir girişin sağlam direncini aşma şansları çok azdır. Güçlüler çünkü dünyanın en dayanıklı ve hırsızlığa karşı dayanıklı binaları arasındalar. Bu paneller, ekstra çelik sac katmanları eklenerek daha güçlü hale getirilecektir.

Daha Az Bakım: Bu geçitler uzun vadeli değer açısından mükemmeldir çünkü uygun bakımla genellikle 30 yıldan fazla dayanırlar. Bakım veya onarım gerektiğinde fiyatlar genellikle eşdeğer ahşap veya PVC panellerden çok daha düşüktür. Nemi hızlı bir şekilde emmedikleri için soyulmayacakları, kabarmayacakları, bükülmeyecekleri veya bükülmeyecekleri için az bakım gerektirirler.

Yüksek Güvenlik: Nakit ve diğer varlıklar gibi önemli miktarlarda değerli eşyalarla uğraşan işletmeler için güvenlik esastır. Yapının içine izinsiz ve yasa dışı girişi engellerler ve ahşap olanlardan çok daha zor manipüle edilmesi veya kırılması daha zordur. Daha fazla güvenlik için manuel, elektronik ve otomatik kilitler dahil olmak üzere çeşitli kilitler de takabilirsiniz.

Kolayca Özelleştirilebilir: Bu giriş yolları, istenen dekor stilini oluşturmak için cila ve renk gibi diğer yapısal bileşenlerle birleştirilebilir. Tek veya çift panel olarak yerleştirilebileceği gibi bazı durumlarda hareketli çerçeve ile de yerleştirilebilirler. Göze çarpmayan ancak çekici bir bitiş için, bu metalin yüzeyine içsel motifler oyulabilir veya kazınabilir. Minimalist ancak geleneksel bir tasarım istiyorsanız, çok yönlü bir seçenektir.

 

×
Turkish English العربية
×