TR EN AR

Çelik Kapı Modelleri

Çelik kapı modeline karar vermeden önce çelik kapı özellikleri hakkında fikir sahibi olmak gerekir. Çelik kapı çeşitleri genellikle kullanılan ahşap türüne göre sınıflandırılırlar. Kullanılan ahşap türü dışında halk arasında sık olarak tercih edilen sınıflandırma ise

 1. camlı çelik kapı modelleri
 2. lüks çelik kapı modelleri
 3. beyaz çelik kapı modelleri
 4. modern çelik kapı modelleri
 5. villa çelik kapı modelleri
 6. en güzel çelik kapı modelleri
 7. yeni çelik kapı modelleri
 8. antrasit çelik kapı

şeklinde sınıflandırmalar yapılmaktadır

Uygun çelik kapı ihtiyacını karşılamak için ekonomik serimize göz atabilir, beğendiğiniz yer alan herhangi bir modeli tercih ederek bizimle iletişime geçebilir, çelik kapı fiyatları hakkında güncel bilgi alabilirsiniz.

Kullanılan malzemeye göre kaliteli kapı kolları, merkezi kilit sistemine sahip olan çelik kapılar, el işçiliği ile imal edilen, kabartma yüzeylere sahip olan modeller lüks çelik kapılar olarak isimlendirilir.

Çelik kapı renkleri çelik kapı kasasında kullanılan RAL renklerini ifade etmektedir.

En İyi Çelik Kapılar

Çelik kapılar, evinizin veya iş yerinizin değerini artıran, ömür boyu dayanıklılık ile güzel, kişiselleştirilmiş bir görünüm sunmak için özel bir yöntemdir. Oldukça sağlam ve güçlü güvenlik kapıları oldukları için her türlü erişime karşı koruma sağlarlar. Binanıza veya evinize sanayileşmiş bir görünüm verirken dışarıdan engelsiz bir görünüm sağlarlar. Çelik giriş yollarına ve bir çerçeveye sahip olduklarından, geleneksel geçiş yollarından önemli ölçüde daha güçlü ve daha güvenlidirler.

Kurcalamaya karşı dayanıklı oldukları ve sağlam kilitlerin daha yüksek ağırlığını destekleyebildikleri için ön ve arka girişlerde kullanılması tavsiye edilir. İki parça kalın sacdan oluşur. Bu, evin işlevselliğini, estetik çekiciliğini ve enerji verimliliğini artırmak için boyanabilen veya boyanabilen dayanıklı bir koridor oluşturur. Farklı çelik kalınlıkları kullanılarak spesifikasyonlarınıza göre üretilebilirler. Çelik giriş kapıları, sayısız stilleri, kilitleme sistemleri ve özellikleri sayesinde çeşitli ortamlarda kullanılabilir.

Çelik Kapı Fiyatları

Her üründe olduğu gibi, bir ürünün maliyeti kullanılacak malzemelerle (Bill of Materials - BOM) yakından ilgilidir. 

Çelik bir kapı üretmek için ihtiyacınız çelik kapı malzemeleri aşağıda sıralı olarak verilmiştir

 1. çelik kapı sacı,
 2. çelik kapı ahşap yüzey,
 3. menteşeler,
 4. kilitler,
 5. kulplar,
 6. contalar,
 7. sonlandırma kapakları
 8. diğer donanımlar. 

Sac kalınlığı ne kadar kalınsa veya kullanılacak aksesuarların kalitesi ne kadar yüksekse, çelik kapı fiyatı da o kadar yüksek olur.

Kapının ölçülşeri  ne kadar büyükse, o kadar fazla hammadde gerekir, bu nedenle daha büyük bir kapının daha küçük bir kapıdan daha pahalı olması normaldir.

Alternatif yalıtım kullanacaktır. Bu, kapının fiyatını artıracaktır.

Çelik Kapıların Temel Özellikleri

Çelik ana kapılar çeşitli malzeme, şekil ve boyutlarda gelir. Ancak, geçiş rotanızı güvenilir, uzun ömürlü bir tanesiyle değiştirmek istiyorsanız, aynı zamanda en fazla çeşitliliği ve dayanıklılığı da sağlarlar. Onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için diğer özellikleri inceleyelim:

Çok yönlü: Diğer güvenlik özellikleriyle birlikte yangına dayanıklılığı vurgulayan cam panelli bir kapı veya evinizi ve topluluğunuzu tamamlayan sağlam bir geçit istiyorsanız, en iyi metal olanlar orada ve mevcut. Çok yönlülüğü, çok çeşitli amaçlar için kullanılabileceği anlamına gelir.

Daha Uzun Ömür: Ek koruma sağlamak için son katlarla yapıldığında bu metal pas, korozyon ve çatlamaya karşı daha dirençlidir. Alüminyum ve diğer metal giriş yollarından önemli ölçüde daha dayanıklı olduğu için, yoğun yaya trafiğinden kaynaklanan dolu ezikleri veya hasarlar konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Yüksek sıcaklıklar, ahşap gibi en sert malzemelere bile zarar verebilir. Hatta girişin hizasız görünmesine bile neden olabilir, sadece sizin onu tekrar düzeltmeniz için sıcaklık düştükçe tekrar hizası bozulur. Aşırı sıcaklıkları sürdürmek için fazla özen veya zahmet gerektirmezler.

Yukarıda belirtilen özelliklere ek olarak, bakımı çok basittir. Diğer metaller kadar kolay paslanma ve paslanma yapmazlar. Yüzeyler çizilmeye ve lekeye karşı dayanıklıdır ve ayrıca temizlenmesi kolaydır. Bunları iyi durumda tutmak, zaman alıcı veya pahalı bakım yöntemleri gerektirmez.

Çelik güvenlik kapılarının avantajları

Çelik, endüstriyel ve ticari ortamlarda sıklıkla kullanılır ve paneller ve çerçeveler mağazalarda, yüksek öğrenim kurumlarında ve hatta özel konutlarda bulunabilir. İnşaatçıların ve inşaatçıların çoğu, ek avantajları nedeniyle bunları tercih ediyor. Aşağıdaki avantajları düşünün:

Evinizi hırsızlığa karşı korur: güvende tutar. Ön giriş yolu, alt kattaki bir pencereyle birlikte ev soyguncuları için en sık kullanılan erişim noktasıdır. Potansiyel hırsızların metal bir girişin sağlam direncini aşma şansları çok azdır. Güçlüler çünkü dünyanın en dayanıklı ve hırsızlığa karşı dayanıklı binaları arasındalar. Bu paneller, ekstra çelik sac katmanları eklenerek daha güçlü hale getirilecektir.

Daha Az Bakım: Bu geçitler uzun vadeli değer açısından mükemmeldir çünkü uygun bakımla genellikle 30 yıldan fazla dayanırlar. Bakım veya onarım gerektiğinde fiyatlar genellikle eşdeğer ahşap veya PVC panellerden çok daha düşüktür. Nemi hızlı bir şekilde emmedikleri için soyulmayacakları, kabarmayacakları, bükülmeyecekleri veya bükülmeyecekleri için az bakım gerektirirler.

Yüksek Güvenlik: Nakit ve diğer varlıklar gibi önemli miktarlarda değerli eşyalarla uğraşan işletmeler için güvenlik esastır. Yapının içine izinsiz ve yasa dışı girişi engellerler ve ahşap olanlardan çok daha zor manipüle edilmesi veya kırılması daha zordur. Daha fazla güvenlik için manuel, elektronik ve otomatik kilitler dahil olmak üzere çeşitli kilitler de takabilirsiniz.

Kolayca Özelleştirilebilir: Bu giriş yolları, istenen dekor stilini oluşturmak için cila ve renk gibi diğer yapısal bileşenlerle birleştirilebilir. Tek veya çift panel olarak yerleştirilebileceği gibi bazı durumlarda hareketli çerçeve ile de yerleştirilebilirler. Göze çarpmayan ancak çekici bir bitiş için, bu metalin yüzeyine içsel motifler oyulabilir veya kazınabilir. Minimalist ancak geleneksel bir tasarım istiyorsanız, çok yönlü bir seçenektir.

Ahşap görünümlü çelik kapı

Ahşap görünümlü çelik kapı olarak adlandırılan çelik kapı modelinin genel olarak kasası ahşap kaplama olup kapı kanadının yüzeyi doğal ahşap veya ahşap görünümlü MDF'dir. Diğer taraftan metal kasa boyası eskitme denilen yöntem ile ahşap görünümüne benzetilebilir. Aynı işlem komple sac yüzey kapıya da uygulanabilir.

×
Turkish English العربية
×