TR EN AR

Yangın kapısı ölçüleri

Yangın kapısı ölçüleri çelik kapısı ölçüsü gibi birebir aynı olur tek farkı yangın kapısında kullanılan pervaz türüdür. Brango olarak pervaz olarak turbo pervaz tercih ederiz. Turbo Pervaz diğer pervaz türlerine göre daha dayanıklı ve estetik açısından daha iyidir. 

Yangın kapılarının TSE standartlarına uygun olması gerekirken  acil çıkış kapılarının ise tse standartlarına uyma zorunluluğu yoktur. Acil çıkış kapısı ölçüleri ile yangın çıkış kapisi ölçüleri birebir aynı şekilde alınmaktadır. Yangın kapısı ile acil çıkış kapısı arasında ki tek fark yangın kapılarında TSE belgesi zorunluluğudur.

Yangın kapıları standart ölçüleri 90 x 200 dir.

Yangın kapısı standart ölçüleri duvardan duvara 90 x 200, pervazları 10 santim olmak üzere dıştan dışa 110x210 standarttır.

Yangın kapısı ölçüleri binanın mimari tasarımına göre duvarda bırakılan boşluk miktarı baz alındığında değişiklik göstermektedir. Standart yangın kapısı ölçüleri dışında  taleplerine karşı istenilen ölçüde yangın kapısı ve acil çıkış kapısı üretilmektedir.

Yangın kapısı minimum ölçüleri eni 30 santim boyu 1,5 metre olmak üzere imal edilebilir.

Acil çıkış kapılarının açılış yönü kaçış yönüyle aynıdır. Panik bar'a basma ile birlikte doğrudan kaçış yönüne doğru hareket edilir. 

Tek kanat kapı ve çift kanat kapı ile ilgili kesin ölçüler için lütfen iletişime geçiniz.

Yangın kapısı modellerini görmek için tıklayınız.

Yangına dayanıklı kapılarla ilgili öğrenmek istedikleriniz burada

×
Turkish English العربية
×