TR EN AR

Lüks Kabartma Çelik Kapılar

Lüks Kabartma Çelik Kapı

Kaliteli ve uzun ömürlü çelik kapılar güvenli bir yaşam alanı sunmalarının yanı sıra estetik ve şık tasarımlarıyla da her ihtiyaca cevap verir. Görkemli bir giriş alanı görünümüne sahip bir yaşam alanı hem ziyaretçileri hem de hane içerisinde yaşayanlar için her zaman hoş bir karşılama sunmuştur. Lüks kabartma çelik kapılar görkemli bir giriş alanı için sıkça tercih edilen çelik kapı modellerindendir. Bu çelik kapı modelini diğerlerinden farklı kılan şey ise üzerinin kabartmalı ahşapla kaplanmasıdır. Ahşap kaplama üzerindeki kabartmalar el işçiliği ve lazer kesim olmak üzere iki farklı şekilde üretilmektedir. El işçiliğiyle tasarlanan kabartmalar çelik kapıyla birleştiği zaman lüks ve özgün hale gelir. Usta eller tarafından özenle işlenen kabartmalar kişiye özgün tasarımlar sunarak sıra dışı görünüme bürünür. Üretimde kullanılan ahşap seçimine göre el işçiliği ile üretilen kabartma çelik kapılar çeşitlenir. Özel makinelerle üretilen lux kabartma çelik kapılar her mekana uyum sağlayacak modelde ve ebatlarda üretilir. Masif bir görünüme sahiptir. Bakımı ve temizliği kolay olduğu için uzun ömürlüdür. Kullanılan kilit sistemler ve kapı tasarımı içerisinde gizlenen çelik profiller hırsızlığa karşı üst düzey koruma sağlar. Dekoratif kabartmalar giriş alanının görselliğini tamamlayarak ziyaretçilerde olumlu intiba bırakır.

Lüks kabartma çelik kapının üretiminde gürgen, çam gibi dayanıklı ahşaplar kullanılır. İç malzemesinde kullanılan çelik paslanmaz ve yıllar boyu güvenle korur. Çelik kapı üzerinde kullanılan ahşap kabartmalar darbeye ve olumsuz hava koşullarına karşı dirençlidir. Üretiminde kullanılan fitiller, ses ve ısı yalıtımı görevi görerek yaşam kalitesini yükseltir. Her projeye uygun ebatlarda üretime uygundur.

Kabartma Çelik Kapı Fiyatları

Çelik kapılar, sağlam ve güvenilir yaşam alanları oluşturur. Bu şekilde dayanıklı olmasının nedeni ise üretiminde kullanılan çelik malzemedir. Üretiminde kullanılan malzemeler kabartma çelik kapı fiyatlarının belirlenmesine etki eder. Kabartma çelik kapıların üretiminde kullanılan çelik malzemesinin miktarı fiyat belirlemede önemli rol oynar. Bunun nedeni ise çeliğin pahalı bir malzeme olmasından kaynaklıdır. Fiyat belirlemede ikinci etken ise kabartma çelik kapıların özelliğini veren ahşap kabartmalı kaplamalardır. Kaplama için kullanılan ahşap malzeme ağacına, kalitesine göre değişir. Kabartma çelik kapı fiyatlarının belirlenmesindeki bir diğer etken ise kabartmaların el işçiliğiyle yapılıyor olmasıdır. El işçiliğiyle kusursuzca tasarlanan her kabartma el emeği gerektirdiği için fiyatı yükseltir.

Kabartma çelik kapı fiyatları hesaplanırken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer etken ise çelik ve kabartmada hangi ahşabın kullanıldığıdır. Her malzemenin kendi içerisinde sınıflandırıldığı göz önünde bulundurulur. Örneğin; çelik malzemesinin 1. Sınıf olması veya kabartma için kullanılacak ahşabın en iyi ağaçtan tercih ediliyor olması fiyatı artırır. Ayrıca lüks kabartma çelik kapı tasarımında kullanılan her aksesuar maliyeti artırır. Ferforje dekoratif dokunuşlar ya da cam pencereler eklendiğinde fiyat da o ölçüde artar.
Son olarak fiyat belirlemede göz önünde bulundurulan nokta kapının ölçüleridir. Standart ölçü dışına çıkan her ebat daha fazla çelik malzeme ve ahşap gerektireceği için fiyat belirlemede etkilidir.
Kabartmalı çelik kapı fiyat araştırması yapılırken bu etkenler göz önünde bulundurulmalıdır.

Kabartma Çelik Kapı Modelleri

Evlerin giriş kapıları, yaşam alanlarının güvenliğini sağlamasıyla birlikte evin iç dekorasyonuyla da bütünleşerek hoş bir görünüm yaratır. Dış cephe dekorasyonu için büyük öneme sahip giriş kapıları evin mimari yapısına uygun olarak ya da dış cephesine uygun olarak birbirinden farklı modellere sahiptir. Bu modellerin içerisinde en çok tercih edilen kabartma çelik kapı modelleridir. Kapı modelleri içerisinde güvenlik bakımından birinci sırada yer alan kabartma çelik kapılar, modern ahşap görüntüsüyle her mekana uyum sağlar. El işçiliğinin hakim olduğu ahşap kabartmalar çelik kapıyı kaplayarak ön ve arka yüzde estetik görünüm oluşturur. Giriş alanlarının dışarıdan etkileyici görünmesini sağlayan bu modellerde üst düzey kilit sistemleri kullanılır. Evde vakit geçirilen zamanlarda veya evde kimse yokken hırsızlara karşı evi korur. Kabartma çelik kapı modelleri cam pencereli, modern ve geleneksel olarak çeşitlenir. Cam pencereli kabartma çelik kapılar, darbeye dayanıklı cam kullanılarak üretilir. Çevresini kaplayan pervazlar, görüntüyle bütünlük sağlaması için ahşapla tasarlanır. Estetik olarak kaliteli duruşa sahip kabartmalı çelik kapılar, içerisinde bulunan çelikten dolayı oldukça yüksek bir dayanıklılık sunduğu için uzun ömürlüdür. Bilgisayar programlarıyla ahşaba işlenen kabartmalar günümüze uygun minimal çelik kapı seçenekleriyle hemen hemen her mekana uyum sağlar. Yeni nesil kabartmalı çelik kapıların aksine zamansız duruşuyla her zaman tercih edilen bir diğer model ise geleneksel kabartma çelik kapı modelleridir. Geleneksel tasarıma sahip bu kapı modelleri çift güvenlik sistemi ve çocuk kilidiyle güvenli bir yaşam alanı sağlar. Kabartma ahşabın çizgileri diğer modellere göre daha sadedir. Sakin ve minimal dekorasyona hakim evler için ideal bir tercihtir. Yapımında kullanılan çelik ve ahşap malzeme darbeye ve olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Bu nedenle her çelik kapı modeli gibi uzun ömürlüdür.

Kabartmalı çelik kapılar, istenilen her ölçüde üretilerek güvenli bir yaşam alanı sunar.

×
Turkish English العربية
×